logo
obrazekobrazek

Titulní strana > Tepelné zdivo

Tepelné zdivo - HOTBLOK - klasika z keramzitu

Bloky GT-Horký blok - NOVINKA 2008 - U<0.15

Bloky GT-Hotblok jsme představili (fa Zlatý dům daparts s.r.o.) v předpremiéře na For-Arch 2007. Tím jsme na trh uvedli TŘETÍ ŘADU keramzitových bloků GT, které jsou to nejteplejší řešení pro výstavbu klasickým zděním.
My jsme uvedli v roce 2007 systém HOTBLOK na trh a ve spolupráci s námi, akcionáři firmy HOTBLOK, je tento prvek vyvíjen.

Bloky U<0.15 W/m2K pro úsporné domy s pasivními parametry.
Výrobní kapacita cca 20x větší než Bloky GT se zaručenou přesností.

 • Nízkoenergetické domy-HOTBLOK
  - Revoluční stavební materiál
  - Přelomový součinitel prostupu tepla pro kusové zdění - U=0,15W/m2K
  - Umožňuje výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů
 • ZELENÁ ÚSPORÁM
  Společnost Zlatý dům daparts s.r.o. registrovala zdící bloky HOTBLOK v registru a dotace lze čerpat.
 • Úspora tepla
  Díky unikátnímu řešení se dům postavený Systémem HOTBLOK vyznačuje vysokou úsporou tepla. Keramzit, který je získáván ze speciálně vytřízené zeminy, je tradiční, zdravotně nezávadný, přírodní materiál používaný ve stavebnictví dlouhá léta. Součinitel prostupu tepla nepřekračující 0,15 W/m2K umožňuje výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů a vzhledem k nižšímu množství potřebného tepla k vytápění se snižují emise CO2 vypouštěné do atmosféry.
 • Dodatečné zateplování – nevýhody
  Časová náročnost výstavby, respektive izolování domu je další stavební proces navíc, izolace potřebuje odbornou montáž, měkký materiál náchylný k mechanickému poškození, nízká požární odolnost, povrch je objemově nestálý při působení vnějších vlivů, díky vyššímu difuznímu odporu může docházet k hromadění vlhkosti ve zdi či pod polystyrenem, vata nabírá vlhkost a těžkne a ... Životnost se pohybuje max. do 25-ti let!
 • Nízkoenergetické domy
  Nízkoenergetický dům je budova s nízkou potřebou energie na vytápění, typicky pod 50kWh na m2 plochy, která je oproti běžným novostavbám, které splňují normové požadavky, poloviční nebo i menší. V porovnání se staršími stavbami lze u nízkoenergetických domů dosáhnout úspor na vytápění 75% i více. Pod nároky nízkoenergetických domů jdou pasivní domy, které spotřebují až šestkrát méně energie než dnešní novostavby, ovšem vždy s technologickým opatřením.

 • Pasivní domy - definice
  Roční potřeba tepla u pasivního domu je do 15 kWh na m2 obytné plochy. Spotřeba energie je tak nízká, že lze bez ztráty komfortu vynechat běžné vytápění.
  Stavba běžného rodinného domu není lehkou a ani levnou záležitostí. Stavba pasivního domu nebo nízkoenergetického domu je navíc náročnější na projektovou přípravu a kvalitu provedení stavby, s touto přípravou vám naše projekce pomůže. My jsme uvedli v roce 2007 systém HOTBLOK na trh a ve spolupráci s námi, akcionáři firmy HOTBLOK, je tento prvek vyvíjen.
  Nemusí vždy však platit rozšířený názor, že nízkoenergetický nebo až pasivní dům je mnohem dražší, než běžný rodinný dům.  Pomocí stavebního systému HOTBLOK docílíte optimalizace nákladů díky rychlé výstavbě domu.
  Jedním z hlavních kritérií pasivního domu požadavek na energetickou náročnost do 15kWh na m2 plochy, s optimalizovaným poměrem prosklení. Všechny stavební dílce tvořící vnější plášť domu musí mít hodnotu tepelné prostupnosti lepší než U=0,15 W (m2.K). Poptávka investorů po pasivních domech se neustále zvyšuje. Nově se o pasivní domy zajímají i instituce veřejné správy. Tento trend nesporně podpořila také nová Směrnice o energetické náročnosti budov.

  Zdivo z HOTBLOKů jako celek bez omítek má U=0,140 W/m2K - R > 7,10 m2K/W

  Nahoru


Keramzit=KLASIKA
Je vyráběn ze speciálních jílů, je tradiční, zdravotně nezávadný, přírodní materiál používaný ve stavebnictví dlouhá léta, zejména při výstavbě
nízkoenergetických domů.  (Keramzit je používán k výrobě stavebních bloků HOTBLOK a GT bloků)
Keramzit
je  pórovité kamenivo se zakulacenými zrny s různou frakcí, které se získává tepelným expandováním hlín vhodného chemického a mineralogického složení v rotačních pecích. Tyto hlíny vypálením při teplotách 1100-1200 °C zvětšují svůj objem a to hlavně tím, že se v nich vytváří dutinky po vypálení.
Výhodné vlastnosti keramzitu: nenasákavý, mrazuvzdorný, má uzavřené póry, odolný vůči bakteriím a zcela odolný vůči povětrnostním vlivům. Jeho objemová hmotnost je
200-600 kg/m3. Vyrábí se ve formě granulí a tyto se užívají k výrově stavebních dílců.
granulovaný:
- jeho zrna mají zakulacený červenohnědý povrch
- vyrábí se z něj hlavně mezerovitý až jednozrnný beton (objem pojiva tohoto betonu nepřesahuje 35 % celkového objemu), který má jednotlivá zrna obalena cementem
- může se z něj vyrábět i beton hutný ke konstrukčním účelům
tvarovaný:
- kusový stavební materiál, který v případě GT bloků a především HOTBLOKŮ naprosto předstihuje vlastnostmi velkorozměrové keramické cihly a porobetony
- objem. hmotnost dle daného výrobku


SORTIMENT KOMPLET - VIZ ODKAZ HOTBLOK VPRAVO
© arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok
© arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok
 
Zdící bloky GT HOT z čistého keramzitu
kalibrované
U>0,15 (R>6,67)

Bloky gt_hotblok mají pevnosti - zdivo jako celek 237kN na mb Rd=1,4Nm2 měrná hmot. 770kg/m3.Pro základní pevnost lze běžně uvažovat o třípodlažním domě.
Boky byly námi pod zátěží testovány na reakci na oheň s výsledkem REI>120 min.

odchylky cca ±1 mm
Hmotnost cca 23kg


Bloky Horký blok - HOTBLOK -
mají rozměry 600 mm délka 240 mm výška 420 mm šíře (tloušťka zdi).
Viz leták zde.
Dále skladebnost zde
a sortiment HOTBLOK mimo odkaz nahoře vpravo také v pdf zde.
Celý sortiment prodeje Zlatý dům zde.
Nezapomeňte na novinku - teplé ztracené bednění zde.
ROZMĚRY a SKLADEBNOST bloků GT-HOTBLOK ještě zde"Tepelné zdivo 1. a 2. řada- ZDÍCÍ GT BLOKY - Zlatý dům"

Nahoru


 

UKÁZKY
kvalitně postavených
domů z HOTBLOK a GT bloků

Hotblok a GT blok - realizace a dodávky mejteplejších keramzových bloků

UKÁZKA
kvalitně postaveného
domu z GT bloků
ve velikostech souborů (Mb)
2 10
REFERENCE

výběr z dodávek


TERMOVIZE

Provádíme měření termokamerou, napište, ověříme práci dodavatele, poradíme při problémech.

P.S.: Je opravdu zajímavé vidět, kolik přikrádačů se snaží kopírovat od nás informace a vydávat je za své odborné rady. Stačí se přitom podívat na Obchodní rejstřík, abyste se dozvěděli, kdy vznikli. Většinou po uvedení našich keramzitových bloků na trh. My jsme na trhu již přes 15let a jsme akcionáři a vývojáři firem, které materiály vyrábí. Naše projekce pracuje již 20 let!    
Zlatý dům daparts s.r.o., Luční 963, 53003 Pardubice, IČO 62063936, DIČ CZ62063936, KS HK oddil C, vl. 749 - © Copyright - arch.Petr DAVID / 2018 .

 

 

 

optimalizace PageRank.cz Do katalogů registrovalo
Centrum registrace odkazů
SEO katalog Moderní katalog odkazu slowo.sk   www.zlaty-dum.cz, www.zlaty-dum.com, www.hotblok.eu, www.nezatepluj.cz, www.nizkoenergetickedomy-stavebni-material-hotblok.eu, www.zlatydum.eshop, www.archpetrdavid.com, www.zdd.cz, www.gtbloky.cz, www.stropni-system.cz, www.sukiennik.cz, www.postavdumsvepomoci.cz, www.postavdumsam.cz,               dmoz.sk
Rink.cz site-seo